راهنمای سفارش طراحی وب سایت

در دنیای امروز، اگر تمایل دارید که مردم کار شما را جدی بگیرند و از بقیه رقبای کاری خود جلو بزنید نیاز به یک وبسایت حرفه ای دارید . برای برطرف کردن نیاز خود به طور معمول کافی است چند صفحه در مورد خود و کاری که انجام می دهید در صفحات وب سایت بگنجانید و پس از آن در انتظار بهترین ها باشید . هنگامی که می خواهید اقدام به سفارش طراحی سایت بکنید باید به موارد بسیاری توجه کنید تا کار همان گونه که تمایل دارید انجام شود و دچار ضرر و زیان نشوید .

طراحی سایت چه برای معرفی محصولات یک شرکت باشد ، چه یک فروشگاه آنلاین و چه حتی یک سایت شخصی ساده ، می تواند به فرایندی چالش برانگیز و حتی طاقت فرسا تبدیل شود . یکی از عواملی که معمولا به طراحی یک سایت ناموفق و نامناسب ختم می شود ، عدم آشنایی با کارهایی است که باید قبل شروع طراحی سایت از طرف شما به عنوان سفارش دهنده انجام شود .

شما به عنوان متقاضی طراحی وب سایت باید اطلاعات کافی از خواسته های خود داشته باشید و کارهایی را قبل از تماس با
شرکت طراح انجام دهید . در این صورت احتمال اینکه وب سایت طراحی شده برای اهداف شما کارآمد و مفید باشد بسیار بیشتر می شود . در این صفحه به بررسی کارهایی که پیش از طراحی سایت باید انجام دهید می پردازیم .

بررسی های اولیه برای طراحی و ساخت سایت

در ابتدا باید به سوالات زیر پاسخ شفاف دهید :

1. نیاز ها، انتظارات و امکانات مد نظر شما چیست؟
2. وسعت کار شما و توسعه پذیر بودن آن تا چه حد است؟
3. بودجه شما برای طراحی سایت چقدر است؟

مهم ترین مسئله هنگام طراحی سایت مشخص کردن نیازهای شما به عنوان مشتری است . یعنی شما چه انتظاراتی از عملکرد سایت دارید . بعد از مشخص شدن نیاز ها ، تقریبا بیش از نیمی از راه برای انتخاب روش طراحی سایت طی شده است و تقریبا مشخص است که بهینه ترین حالت طراحی وب سایت مورد نیاز شما کدام است .

اما برخی از مشتریان ممکن است از طرف سازمان ها و شرکت های بزرگی باشند و می خواهند سرمایه گذاری بزرگی روی سایت انجام دهند و یک برنامه بلند مدت برای کسب و کار اینترنتی خود دارند . پس باید وسعت کار و برنامه مشتری مشخص شود .

اگر شخص کمال گرایی هستید و همه چیز را به بهترین شکل ممکن می خواهید ، پس باید بودجه خوبی برای کار خود در نظر بگیرید . اما اگر بودجه و سرمایه مالی مسئله مهمی برای شما است ، باز هم راهکارهایی وجود دارد که از این مسئله نیز به راحتی گذر کنید .

انتخاب روش طراحی سایت

با وجود اینکه تا حد زیادی انتخاب روش طراحی سایت بر اساس نیاز ، وسعت و بودجه شما بستگی دارد اما بهتر است در این بخش به سوالات زیر پاسخ شفاف دهید :

1. طراحی سایت با وردپرس و قالب آماده
2. طراحی سایت با وردپرس و قالب اختصاصی
3. طراحی سایت با سیستم اختصاصی و قالب آماده
4. طراحی سایت با سیستم اختصاصی و قالب اختصاصی

طراحی سایت با وردپرس و قالب آماده

1. طراحی سایت با وردپرس و قالب آماده :

این روش ساده ترین و سریع ترین روش طراحی سایت است . در این روش کافیست طراح ، دامنه ، هاست ، قالب حرفه ای و افزونه های لازم را خریداری کرده و قالب را در وردپرس نصب کند ، سفارشی سازی های لازم برای سایت شما را در قالب اعمال کند ، امکانات شما را به سایت اضافه کند ، بخش ها و صفحات سایت شما را بچیند ، عملیات بهینه سازی سایت مانند سئو فنی ، امنیت ، افزایش سرعت و … را انجام دهد و سپس سایت شما آماده می شود . مدت زمان لازم برای این کار معمولا از 10 روز به بالا طول می کشد و هر چه امکانات خاص تر داشته باشید ، این مدت زمان و همچنین هزینه آن افزایش پیدا می کند .

طراحی سایت با وردپرس و قالب اختصاصی

2. طراحی سایت با وردپرس و قالب اختصاصی

در این روش طراحی سایت ، از سیستم وردپرس استفاده می شود که بخش هایی از امکانات سایت را در خود دارد اما قالب و ظاهر سایت به طور کاملا اختصاصی بر اساس برند و سلیقه شما طراحی می شود . در این روش دست طراح سایت کمی باز تر است و تغییرات اختصاصی بیشتری می تواند در سایت اعمال کند . البته اگر از نظر ظاهر حساسیت ندارید و یا بودجه تان کم است ، نیازی به قالب اختصاصی نیست .

طراحی سایت با سیستم اختصاصی و قالب آماده

3. طراحی سایت با سیستم اختصاصی و قالب آماده

انتخاب این روش بهتر است بر اساس نیاز شما باشد تا بیخودی هزینه اضافی برای ساخت سایت صرف نکنید! این روش کاملا بستگی به نیاز ها و امکانات شما دارد. در سایت های وردپرسی شما یک سری امکانات که در تمامی سایت ها می توانید پیدا کنید را به صورت آماده دارید اما ممکن است شما نیازهایی خاص داشته باشید . پس اگر نیاز خاص دارید ، باید یک سایت بر اساس نیازها و امکانات مدنظر شما ساخته شود .

در این روش امکانات و عملکرد سایت شما به صورت اختصاصی از پایه کد نویسی می شود اما برای کاهش هزینه می توانید از قالب های آماده استفاده کنید یعنی عملکرد سایت به صورت اختصاصی برای شما نوشته شده است اما ظاهر سایت از قالب های آماده استفاده می شود . زمان این پروژه ها نسبت به روش های قبلی بیشتر است .

طراحی سایت با سیستم اختصاصی و قالب اختصاصی

4. طراحی سایت با سیستم اختصاصی و قالب اختصاصی

این روش حرفه ای ترین روش طراحی سایت است . در اصل همان طراحی سایت حرفه ای به معنای واقعی کلمه است . به دلیل داشتن نیازهای خاص در سایت ، عملکرد و امکانات سایت شما به صورت اختصاصی کدنویسی می شود . همچنین قالب و ظاهر سایت نیز بر اساس برند و سلیقه شما به صورت اختصاصی کار می شود . این روش زمان بیشتری برای طراحی سایت نیاز دارد پس طبیعتا هزینه بیشتری برای طراحی سایت نیاز است .

تحقیق در مورد مخاطبان کسب و کار

مرحله بعدی که قبل از طراحی سایت باید انجام دهید تحقیق و آگاهی در مورد مخاطبان هدف است . منظور این است که بدانید از طریق طراحی سایت می خواهید چه کسانی با مجموعه و فعالیت های شما آشنا شوند یا محصولات و خدمات شما مناسب کدام دسته از افراد جامعه است.  دسته های مختلفی را می توان برای مخاطبان هدف طراحی سایت ذکر کرد از جمله :

نوجوانان و جوانان – پدران و مادران – زنان – مردان – سالمندان – دانش آموزان یا دانشجویان – مدیران و صاحبان کسب و کار – عموم جامعه و ….

مخاطبان کسب و کار

پس از مشخص شدن جامعه هدف می توان عناصر و امکانات سایت را متناسب با نیازهای شناخته شده این دسته ها در سایت قرار داد و طراحی ظاهری سایت را متناسب با سلیقه جامعه هدف به انجام رساند . توجه به این موارد در نهایت به تاثیرگذاری بیشتر وب سایت و افزایش راندمان آن خواهد انجامید .

امکانات لازم برای وب سایت

قبل از اقدام به سفارش طراحی سایت ، تحقیق کنید چه امکاناتی هم اهداف و نیازهای شما و هم اهداف و نیازهای مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت شما را برآورده می کند . اگر احساس می کنید نیاز به ویژگی یا امکان خاصی دارید بدون نگرانی با شرکت طراحی سایت مورد نظر خود در میان بگذارید و از آنان مشورت بگیرید . گاهی اوقات یک ویژگی بدون استفاده در سایت می تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل کند و گاهی نیز عدم توجه به یک امکان و قابلیت خاص باعث می شود مشتریان زیادی را از دست بدهید . اگر در این زمینه دیدی ندارید می تونید از کارشناسان متخصص شرکت طراحی سایت راهنمایی بگیرید .

مشخص کردن میزان بودجه

تعیین بودجه برای طراحی سایت به شما کمک می کند تا سریع تر به نتیجه برسید و کارشناسان طراحی وب سایت بتوانند متناسب با بودجه شما ، راهنمایی های لازم را انجام دهند . اگر بودجه ای که برای طراحی وب سایت در نظر میگیرید کم باشد ، احتمالا قادر نخواهید بود یک وب سایت حرفه ای و اختصاصی طراحی کنید . وب سایت های فروشگاهی و تخصصی نیز هرکدام با توجه به امکانات و میزان گستردگی پروژه مبالغ مخصوص به خود دارند . برای اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه طراحی سایت کلیک کنید .

انتخاب شرکت طراحی سایت

پس از بررسی امکانات مورد نیاز ، تعیین نوع وب سایتی که می خواهید طراحی کنید و کسب آگاهی در مورد انواع وب سایت ها و روش های برنامه نویسی نوبت به انتخاب یک شرکت طراحی وب سایت مناسب می رسد . این بخش را شاید بتوان مهمترین قسمت طراحی سایت نامید . معمولا بیشترین سردرگمی ها در این مرحله اتفاق می افتد و دلیل آن هم این است که هیچ معیار مشخصی برای تفکیک شرکت های طراحی سایت خوب و بد وجود ندارد . اما المان هایی وجود دارد که با بررسی آنها می توانید احتمال انتخاب یک شرکت خوب و حرفه ای را بالا ببرید .

یکی از این المان ها که بسیار مهم و ضروریست ملاقات حضوری یا تلفنی با مسئولان شرکت طراحی سایت است که می توانید از آن ها مشاوره گرفته و آن ها را محک بزنید .

اگر به یک وب سایت نیاز دارید می توانید به صورت رایگان از کارشناسان کلیک هاب کمک گرفته و بهترین خدمات سئو ، بهینه سازی و طراحی وب سایت را از ما بخواهید .

از دیگر خدمات کلیک هاب می توان به ساخت و طراحی اپلیکیشن اختصاصی اندروید و IOS ، دیجیتال مارکتینگ ، هاستینگ ، زیرساخت شبکه و IT و سایر خدمات مالی کلیک اشاره کرد .

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *