فاکتورهای مهم در انتخاب شرکت طراحی سایت

اگر می خواهید یک وب سایت موفق را طراحی و راه اندازی نمایید تا به کمک آن بتوانید میزان مشتریان و مخاطبین خود را افزایش دهید نیاز به انتخاب شرکت طراحی سایت دارید که در این زمینه دارای مهارت بالایی باشد . اینکه چگونه شرکت طراحی سایت انتخاب کنید ، نیاز به اطلاعات کامل درباره شرکت های طراحی سایت دارید که در حرفه خود دارای مهارت بسیاری باشند .

شرکت های بسیاری برای طراحی سایت وجود دارند اما انتخاب گزینه مناسب از میان آن ها کار چندان آسانی نیست . طبیعتا شما به دنبال شرکتی هستید که بتواند نیاز شما را به درستی بشناسد و سایت خوبی را برای شما متناسب با نیازتان طراحی کند . برای انتخاب شرکت مناسب در جهت طراحی وب سایت خود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

فاکتورهای مهم برای انتخاب شرکت طراحی سایت

بررسی واقعی بودن شرکت طراحی سایت

1- بررسی واقعی بودن شرکت طراحی سایت :

واقعی و حرفه ای بودن شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی سایت ، یکی از نخستین معیارهای انتخاب شماست . به این معنی که متاسفانه بسیاری از افراد به صورت شخصی اقدام به طراحی وب سایت کرده و آن را به نام یک شرکت یا تحت یک سازمان ساختگی معرفی می کنند .

در حقیقت سپردن فرایند طراحی سایت به یک شخص مشکلات زیادی را به خصوص هنگام نیاز به خدمات پشتیبانی برای شما ایجاد خواهد کرد . علاوه بر آن یک شخص به تنهایی نمی تواند بر تمام جنبه های وب سایت مسلط باشد .

طراحی سایت یک کار تیمی است که هر شخص در حوزه به خصوصی دارای تخصص است . بخش ظاهری وب سایت تحت نظر متخصصان UI و طراحان گرافیکی انجام می گیرد ، بخش مربوط به کد نویسی ها تحت نظر متخصصان برنامه نویسی و پایگاه داده انجام می شود و به طور قطع هیچ شخصی به تنهایی نمی تواند در تمام این زمینه ها متخصص باشد . بنابر این بررسی اینکه واقعا وب سایت شما تحت نظر یک شرکت واقعی و متخصص طراحی می شود یکی از گام های اولیه انتخاب شرکت طراحی سایت است.

نمونه کارهای شرکت طراحی سایت

2- نمونه کارهای شرکت طراحی سایت :

یکی از راه های شناخت عملکرد و توانایی های افراد ، بررسی سوابق کار و یا نمونه کارهایی است که در گذشته انجام داده اند . همین مسئله در مورد دنیای وب و عملکرد شرکت طراحی وب سایت اینترنتی صدق می کند . به همین جهت به شما توصیه می کنیم پیش از سفارش دادن وب سایت به شرکت مورد نظر ، حتما نمونه کارهای مختلف آنها را مشاهده کنید و بعد تصمیم بگیرید .

بهترین شرکت های طراحی سایت نمونه های خود را در معرض در دید کاربران قرار می دهند تا با تنوع کاری آنها آشنا شوید . البته نکته مهم این است که داشتن نمونه کارهای متعدد و زیبا لزوما به معنی حرفه ای بودن نیست . بلکه گاهی برعکس تعداد زیاد نمونه کار طراحی در مدت کوتاه می تواند نشانه استفاده از قالب های آماده و طراحی های زیبا اما بی کیفیت نیز باشد .

وب سایت های صفحه اول گوگل

3- به وب سایت های صفحه اول گوگل اعتماد نکنید :

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کرد این است که بر خلاف تصور بسیاری از مردم ، بالا بودن رتبه سایت در موتورهای جستجو به خصوص در نتایج جستجوهای گوگل ، به معنای کیفیت خدمات شرکت ها نیست . وقتی عبارات مرتبط با “طراحی سایت ” یا ” شرکت طراحی سایت ” را در گوگل جستجو می کنیم باید توجه داشته باشیم که گوگل لزوما بهترین شرکت های طراحی سایت را در صفحه اول نمایش نمی دهد .

ممکن است یک وب سایت موفق شده باشد با بهینه سازی مناسب و صرف هزینه های مختلف از جمله بک لینک و آگهی و .. رتبه سایت خود را بهبود بخشیده و حتی به صفحه اول گوگل برساند ولی این مسئله به این معنی نیست که این شرکت یا مجموعه ، کیفیت خدمات درجه یک و حرفه ای نیز را ارائه می دهد و بر عکس این مسئله نیز صادق است .

یعنی ممکن است برخی از شرکت های طراحی و توسعه وب ، در صفحات دوم و سوم گوگل باشند ولی کیفیت خدمات آنها بسیار بهتر و مناسب تر باشد .

تکنولوژی ها و زبان برنامه نویسی طراحی سایت

4- از شرکت طراحی سایت در مورد تکنولوژی ها و زبان برنامه نویسی مورد استفاده سوال کنید :

دنیای وب سایت ها مرتب تغییر می کند و هر چند سال شاهد ظهور تکنولوژی های جدیدی هستیم که هر کدام از آنها تاثیرات قابل توجهی بر دنیای وب و اینترنت می گذارند . در طول دو دهه گذشته طراحی وب سایت ها با استفاده از نسخه های جدید Html و CSS و همچنین زبان جاوااسکریپت و کتابخانه های مختلفی که برای آن ارائه شده (از جمله Jquery، Mootools، Vue JS، react js و…) همه به دنیای وب کمک های بزرگی کرده اند و موجب شده اند که وب سایت زیباتر و دارای کاربری مناسب تری باشند .

از طرف دیگر استفاده از زبان های برنامه نویسی مناسب مانند C#، PHP و یا Python در کنار استفاده از دیتابیس های مناسب و قدرتمندی مانند SQL Server، My SQL و Oracle db موجب بهبود وضعیت وب سایت ها شده است .

لذا استفاده از جدیدترین و بهترین تکنولوژی های طراحی و برنامه نویسی در دنیای وب سایت ها اهمیت زیادی دارد و به همین جهت به شما توصیه می کنیم از شرکت های مورد نظر خود در این رابطه سوال بپرسید .

قیمت طراحی سایت

5-  قیمت طراحی سایت :

قیمت طراحی سایت وابسته به عوامل متعددی از جمله سیاست های آن شرکت ، هزینه های طراحی ، تعداد پرسنل و موارد دیگری از این دست است . اما نکته مهمی را که باید در نظر گرفت این است که لزوما همه شرکت هایی که طراحی وب سایت با قیمت های گران به شما پیشنهاد می دهند ، دارای کیفیت بالایی نیستند .

ممکن است برخی شرکت ها در ازای طراحی ساده ترین وب سایت ها از مشتریان خود مبالغ زیادی را طلب کنند در حالی وب سایت طراحی شده در نهایت و در بهترین حالت فقط دارای ظاهری زیبا اما بدون کارایی و بدون هیچ آینده نگری خاصی است .

البته این نکته مهم را نیز در نظر بگیرید که برخی از شرکت ها نیز ممکن است با ارائه قیمت های بیش از حد ارزان ، وب سایت هایی با کیفیت پایین طراحی و به مشتریان خود عرضه کنند . به خصوص اگر در مواردی به تبلیغاتی مانند طراحی سایت با قیمت های کمتر از 1.000.000 تومان برخورد کردید ، بدانید که به احتمال زیاد کیفیت وب سایت های آن شرکت مناسب نیست و چه بسا که به جای طراحی اختصاصی وب سایت برای شما ، از CMS های آماده مانند جوملا (Joomla) و یا وردپرس (WordPress) استفاده می کنند .

در نهایت چنین شرکت هایی معمولا نمی توانند در دراز مدت انتظارات شما را برآورده کنند و احتمال بروز مشکل در وب سایت شما و همچنین محدودیت های مختلف بسیار زیاد خواهد بود .

سئو سایت

6- سئو سایت :

سئو یا بهینه سازی وب سایت اهمیت زیادی دارد . داشتن یک وب سایت مناسب کافی نیست و لازم است که سایت شما هنگام جستجوی کلمات کلیدی مورد نظر ، در نتایج جستجوهای مردم دیده شود .

سئو سایت به شما کمک می کند که به این هدف برسید و یکی از خصوصیات شرکت های درجه یک و قدرتمند طراحی وب این است که خدمات سئو با کیفیت مناسب به شما ارائه دهند و ظرف مدتی وب سایت شما را به صفحات دوم و سپس اول گوگل برسانند .

به یاد داشته باشید که دیده شدن وب سایت شما در نتایج جستجوها اهمیت بسیار زیادی دارد و نه تنها موجب دسترسی بهتر با آن بلکه موجب افزایش بازدیدها از وب سایت شما و در نتیجه رونق کسب و کار شما در درازمدت می شود .

ملاقات حضوری

7 – ملاقات حضوری :

یکی از خصوصیات دیگر شرکت های حرفه ای طراحی وب  سایت این است که در صورت درخواست مشتریان آنها جهت ملاقات حضوری برای این کار وقت می گذارند و به شما اجازه چنین ملاقات هایی را می دهند . برگزاری این ملاقات ها به نفع هر دو طرف است و به آنها کمک می کند تا ضمن بررسی شرایط و خواسته های دو طرف در زمینه مسائل مالی ، فنی ، پشتیبانی و غیره بتوانند تعامل مناسب تری با یکدیگر داشته باشند .

در طول این جلسات مشتریان می توانند از نزدیک از مدیران شرکت مورد نظر ، کلیه سوالات خود را بپرسید و دیدگاه های خود را با آنها در میان بگذارید .

به صورت کلی انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت که مناسب شما باشد و بتواند همه انتظارات را برآورده نموده و پاسخ مناسبی به دغدغه های شما بدهد ممکن است به کاری پیچیده و وقت گیر تبدیل شود . در صورت هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره در خصوص مسائل پیرامون طراحی سایت حتما با ما تماس بگیرید .

می توانید به صورت رایگان از کارشناسان کلیک هاب کمک گرفته و بهترین خدمات طراحی وب سایت را از ما بخواهید . از دیگر خدمات کلیک هاب می توان به ساخت و طراحی اپلیکیشن اختصاصی اندروید و IOS ، دیجیتال مارکتینگ ، هاستینگ ، زیرساخت شبکه و IT و سایر خدمات مالی کلیک اشاره کرد .

پست مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *