loader image

نرم افزار Bi

نرم افزار هوش تجاری Bi

عدم تسلط به مدیریت داده ها به دلیل حجم گسترده اطلاعات، نیاز به سرعت و دقت بیشتر در ثبت اطلاعات و تهیه گزارشات و همچنین ارائه راهکارهای خلاصه شده، تجمیعی و تحلیلی جهت اخذ تصمیم گیری مدیریتی، کسب و کارها را به سمت استفاده از نرم افزار Bi سوق داده است .

هوش تجاری که مهارت تحلیل داده است ، از طریق فرآیند تکنولوژی محور با ارائه آنالیز عملی، گزارشات اطلاعاتی را به مدیران سازمان ارائه می کند .

حجم گسترده اطلاعات سازمانی از طریق نرم افزار هوش تجاری Bi در قالب گزارشات خلاصه وار ، تجمیعی و تحلیل در اختیار مدیران قرار می دهد تا تجزیه و تحلیل اطلاعات به صورت بصری و قابل نمایش ارائه گردند و عوامل شکست و موفقیت یک کسب و کار برای مدیران قابل پیش بینی باشد .

هوش تجاری به عنوان یکی از به روزترین و پرکاربردترین مفاهیم در مدیریت کسب و کار مطرح است . هوش تجاری (Business Intelligence) یا به اختصار بی آی به معنای یک فرآیند تکنولوژی محور در راستای تحلیل اطلاعات است .

نرم افزار bi به مدیران و صاحبان کسب و کار در اخذ تصمیم گیری‌ های بنیادین کمک می کند . بهترین نرم افزار هوش تجاری به عنوان ابزاری برای تجزیه و تحلیل داده ها به صورت نمایشی و بصری ، کلیه داده ها را به گزارشات ، نقشه ها و نمودارهای قابل تحلیل تبدیل کرده و همراه و مشاور مدیران در اخذ تصمیم گیری‌های اساسی خواهد بود . 

سیستم هوشمندی تجاری BI با مجموعه ای از امکانات و ابزارها به مدیران کسب و کار کمک خواهد کرد تا داده ها را از سیستم درونی و منابع بیرونی سازمان جمع آوری کرده و اطلاعات را برای تحلیل آماده کند .

در واقع نرم افزار هوش تجاری BI این اطلاعات را در قالب گزارشات تهیه کرده و برای تصمیم گیری در اختیار مدیران قرار می دهد . گزارشات ارائه شده در این نرم افزار یک رابطه دو طرفه بین مدیر و اطلاعات ایجاد می کند به این معنا که مدیر کسب و کار ، اطلاعات را می سازد و گزارش اطلاعات ، به مدیر در اخذ تصمیم گیری کمک خواهد کرد .

نرم افزار BI

نرم افزار هوش تجاری BI چیست؟

ویژگیهای نرم افزار هوش تجاری BI

شناسایی نقاط ضعف و قوت و اندازه گیری بازدهی و اثربخشی فرآیندها

اصلاح و بهبود گردش اطلاعات مدیریتی

دسترسی به اطلاعات در هر زمان و با سرعت دلخواه

تقویت فرآیندهای سودآور و حذف فرآیند بدون توجیه اقتصادی

تصمیم‌گیری آگاهانه بر اساس اطلاعات کسب شده

ایجاد تعادل بین استراتژی و اهداف سازمانی در سیستم هوش تجاری

ایجاد دید کلی و نظارت بر عملکرد سازمان و واحدها

حوزه های تحلیلی نرم افزار هوش تجاری BI کلیک هاب

تحلیل داده های مالی در نرم افزار هوش تجاری BI

هوشمندی تجاری در حوزه مالی ، شامل جمع آوری ، انجام کلیه فرآیندها و تحلیل داده های مالی است . بهترین نرم افزار هوش تجاری BI علاوه بر نمایش صحیح اطلاعات ، تحلیل های راهبردی را برای کمک به مدیران در تصمیم گیری ارائه می دهد.

با استفاده از این نرم افزار ، برنامه ریزی ، مدیریت هزینه‌ ها، مدیریت درآمد و جریان نقدینگی و در نهایت سودآوری کسب و کار از طریق تحلیل واقعی حسابداری اتفاق می افتد.

با کمک نرم افزار bi گزارشات به روز رسانی شده مالی قابل ارائه خواهد بود که علاوه بر افزایش سرعت دسترسی به داده های تحلیلی، پیش بینی آینده را نیز در تصمیم گیری‌ های مدیریتی وارد می کند .

با اتکا به گزارشات نرم افزار هوش تجاری KPI های مالی را تحت نظر قرار خواهد گرفت که با استفاده از این امکان میتوان به سرعت ناهماهنگی‌ ها را کشف و در جهت رفع آن قدم برداشت.

تحلیل مدیریت و برنامه ریزی تولید با هوش تجاری BI

 

در عصر تکنولوژی و نیاز به ارائه گزارشات تحلیلی سریع در جهت اخذ تصمیمات و افزایش سودآوری، شرکت‌ های تولیدی برای ترسیم و برنامه ریزی مسیر تولید ، به نرم افزار هوش تجاری BI نیازمند هستند.

در واقع یکی از بخش‌ هایی که بیشتر از همه از این نرم افزار استفاده می کند، بخش برنامه ریزی و کنترل تولید است. با استفاده از بهترین نرم افزار هوش تجاری BI فرآیند و طرح برنامه تولید از تامین ماده اولیه تا تهیه محصول و تحویل به مشتری با استفاده از گزارشات تحلیلی، مدیریت می شود.

همچنین در حوزه کیفیت تولید، نگهداری و تعمیرات و راندمان تجهیزات نیز، نرم افزار bi به کمک مدیران بخش تولید می آید. از جمله موارد مورد آنالیز در بهترین نرم افزار هوش تجاری BI می توان به مقایسه وضعیت و شمارش خرابی ها، رصد مدت زمان توقفات در تولید، بررسی حدود اندازه گیری و وضعیت بودجه بندی مراکز کاری اشاره کرد.

تحلیل هوش تجاری BI از حوزه بازرگانی

نرم افزار هوش تجاری BI ، با استفاده درست و پیشرفته از اطلاعات مشتریان، تامین کنندگان، عملیات بازرگانی و رقبا موجب بهبود تصمیم گیری‌ های مدیریتی در حوزه بازرگانی می شود.

از جمله فرآیندهای تحلیلی با ساخت گزارش‌ ها و داشبوردهای مدیریتی می توان به بررسی عملکرد خرید ، گزارش تامین کنندگان و تحلیل میزان خرید کالا در حوزه خرید و تدارکات اشاره کرد.

همچنین در فرآیند فروش و پخش مویرگی ، بااین نرم افزار می‌ توان از لحظه سفارش گیری تا توزیع و تسویه حساب را رصد کرده و گزارش‌ های عملیاتی و تحلیلی را به مدیران ارائه داد.

با استفاده از بهترین نرم افزار هوش تجاری BI در حوزه گسترده فروش نیز کلیه ابعاد مدیریتی مرتبط با فرآیندهای متنوع فروش مثل تنوع محصولات فروش، اطلاعات مشتریان، دفعات فروش و برگشت از فروش با تحلیل شاخص های رشد فروش در اختیار مدیران قرار می‌ گیرد.

هوش تجاری BI و تحلیل حوزه منابع انسانی

یکی از مهمترین سرمایه‌ های هر سازمان، منابع انسانی آن است. اگر اطلاعات و فرآیندهای حوزه منابع انسانی به خوبی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد ، پیچیدگی‌ های این حوزه برطرف گردیده و بیشترین راندمان عملکرد برای پرسنل رقم خواهد خورد.

با بهترین نرم افزار هوش تجاری BI ممترین فرآیندهای منابع انسانی نظیر حقوق و دستمزد، کارگزینی، حضور و غیاب و پرتال کارکنان مورد رصد قرار گرفته و گزارش‌ های تحلیلی مدیریتی، ایجاد و در‌ دسترس مدیران قرار می‌ گیرد.

اطلاع از میزان کارکرد پرسنل در سمت‌ های سازمانی، میزان مصرف منابع مالی در هر گروه سمت شغلی، انطباق هزینه‌ ها و صرف منابع بر اساس برنامه ریزی رشد پرسنل، ارائه تحلیل‌ های مناسب از وضعیت کارکنان، تخصص ها، اهداف شغلی و دسترسی به کلیه گزارشات تحلیلی مجموعه منابع انسانی در کمترین زمان از ویژگی‌ های نرم افزار bi است.

اتوماسیون اداری در نرم افزار bi

با توجه به سنتی بودن تصمیم گیری‌ ها در حوزه اداری، توسعه سیستم‌ های اتوماسیون به سمت هوشمندی تاثیر به سزایی در بهره‌ وری سازمان خواهد گذاشت.

اتوماسیون اداری مخزن اطلاعات و دانش سازمانی است. مستند سازی دانش سازمانی و سرعت دستیابی به اطلاعات از طریق بهترین نرم افزار هوش تجاری BI ، باعث ایجاد قوانین خودکار در این بخش خواهد شد.

به عبارت دیگر نرم افزار bi بخش اداری را برای کشف و تدوین قوانین و اجرای خودکار و یا غیر خودکار آن‌ ها هوشمند می کند. با کمک بهترین نرم افزار هوش تجاری BI می‌ توان روابط معنایی اسناد با یکدیگر را تشخیص داده و در اختیار مدیران برای تصمیم‌ گیری قرار داد.

یعنی از این پس سیستم‌ ها می‌ توانند با نگاهی مختصر به متن نامه و ارجاعات قبلی آن ، رفتار و تصمیم مدیر را مورد تحلیل قرار داده ، پیش بینی کنند و نتیجه را به مدیر مربوطه ابلاغ نمایند .

درخواست جلسه دمو نرم افزار

در صورتی که درباره نرم افزار bi نیاز به مشاوره دارید از طریق شماره 09422080007 با کارشناسان کلیک هاب تماس بگیرید . همچنین می توانید از طریق تکمیل فرم درخواست مشاوره کلیک هاب نوع محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید .

اسکرول به بالا